چگونگی دعوت مهمان ها

داشتن یک برنامه ریزی مناسب و مدیریت کردن آن از الزاماتی است که شما را در جهت برگزاری یک مراسم خوب هدایت میکند.

یکی از دغدغه های اصلی نزدیک به مراسم عروسی، چگونگی دعوت مهمان هاست.

ایجاد تعادل بین تعداد مهمانان و نحوه پذیرایی از آنها، از اهدافی است که در این مقاله به آن میپردازیم تا شما را در داشتن یک مراسم باشکوه همراهی کنیم.

در روند برنامه ریزی برای مراسم عقد و عروسی، تعداد دقیق میهمان ها و تدارکات لازم برای آنها بسیار مهم است زیرا نقش اول در تعیین میزان بودجه مورد نیاز برای برگزاری مراسم عروسی را ایفا مینماید. پس اولین کاری که باید بکنید این است که کارتهای دعوت را کاملا شفاف و دقیق بنویسید. به عنوان مثال واضح بنویسید: “آقای رضایی به همراه بانو” یا ” آقای رضایی به همراه “همسر و فرزندان” یا ” آقای رضایی به همراه همسر و دخترخانم” .

بنابراین لازم است که هر دو خانواده عروس و داماد لیست مهمان های خود را از یک ماه قبل آماده کرده باشند تا کارت های عروسی به موقع سفارش داده شود و برای دعوت مهمان های راه دور نیز زمان کافی وجود داشته باشد.

همچنین توجه داشته باشید که در دعوت مهمان ها از قبیل فامیل درجه یک، درجه دو، دوستان خانوادگی و دوستان عروس و داماد لازم نیست همگی آنها را با فرزند، نوه، عروس و داماد دعوت کنید. بلکه دعوت افراد اصلی و ترجیحا بزرگتر خانواده را در اولویت قرار دهید.

با این حال تعداد کارت ها را بیشتر از تعداد مهمانان سفارش دهید زیرا ممکن است افرادی را از قلم انداخته باشید. همچین میتوانید یک الی دو کارت را به عنوان یادگاری برای خود و یا اعضای خانواده نگه دارید.

دومین کاری که باید بکنید این است که تعارف را کنار بگذارید و توجه داشته باشید که اگر دچار محدودیت در جا و یا بودجه هستید، به هیچ عنوان لازم نیست حتما دورترین افراد فامیل و آشنایان را به مراسم عروسی خود دعوت کنید. اول اینکه، همه شرایط شما را درک میکنند و دوما حتی اگر با گلایه های این افراد روبرو شدید، می توانید راحت بگویید “جشن عروسی جمع و جوری برگزار کردیم” یا ” فضای تالار اجازه نمیداد بیش از این مهمان دعوت کنیم” و یا “امیدوارم در میهمانی های بعدی بتوانم میزبان شما باشم” و تعارفاتی از این دست…

به یاد داشته باشید که مهمترین مساله در برگزاری مراسم عروسی، آرامش، آسایش و لذت بردن خود شما است. پس سعی کنید کارها را هوشمندانه به پیش ببرید تا همه چیز بر وفق مرادتان باشد و هیچ مساله ای نتواند مانع لذت بردن شما از این زیباترین و با شکوه ترین شب زندگیتان بشود.